Pomorski Ośrodek Rehabilitacji
Dzikich Zwierząt „Ostoja”

Ostoja jest fundacją ze statusem organizacji pożytku publicznego, działającą zgodnie z decyzją Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Celem placówki jest niesienie pomocy dzikim ptakom i drobnym ssakom, które znalezione przez człowieka znajdują się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności. W naszym szpitalu pomagamy zwierzętom chorym, rannym, osieroconym, które wymagają tymczasowej opieki lub leczenia i rehabilitacji. Zwierzęta, które trafiają do „Ostoi”, otrzymują drugą szansę na życie w naturze.

Motto naszej placówki to: „W trosce o dzikość!”. W szczególności skupieni jesteśmy na ratowaniu przedstawicieli naszej lokalnej, pomorskiej fauny. Ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt w okolicach Trójmiasta był potrzebny już od dawna. Do 2013 roku osoby, które znajdywały dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy weterynaryjnej, mimo szczerych chęci, nie miały możliwości zapewnić im profesjonalnej opieki. Nie było bowiem odpowiedniej instytucji, która posiadałaby odpowiednie warunki lokalowe i przeszkolony pod tym kątem personel.

Tak powstała idea stworzenia „Ostoi”. Działamy przez 365 dni w roku, aby mieszkańcy województwa pomorskiego mieli pewność, że napotkane przez nich, poszkodowane dzikie zwierzę, otrzyma specjalistyczną pomoc i szansę na powrót do pełnej sprawności.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami działalności „Ostoi” na łamach oficjalnej strony oraz do wspierania naszej walki o życie rodzimych gatunków zwierząt!