Wypożycz choinkę.
Jednym gestem wspierasz środowisko
i zwierzęta w potrzebie.

Wypożycz choinkę na Święta i wesprzyj Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w minimalnej kwocie 70 zł.

W tym roku w wypożyczalni do dyspozycji mieszkańców oddajemy 260 świerków kłujących, w trzech wielkościach. Najwięcej choinek, bo ok 150 drzewek jest tych o wysokości do 130 cm, setka drzewek ma wysokości do 160 cm, natomiast dodatkowe 10 jest wysokości powyżej 160 cm.

Wybierz swoją wymarzoną choinkę, zarezerwuj ją i wpłać darowiznę na rzecz Ostoi, a tym samym pomóż zwierzakom. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz potwierdzenie i szczegóły odbioru choinki z Zakładu Utylizacyjnego.

Choinki odbierać będzie można w sobotę, 16 grudnia w godzinach 10:00 – 13:00 w Zakładzie Utylizacyjnym przy ul. Jabłoniowej 55 w Gdańsku. Do każdego drzewka będzie dołączone informacje jak opiekować się choinką, by przetrwała w dobrej kondycji święta.

Podczas akcji wydawania choinek będzie można porozmawiać z pracownikami Ostoi. Jeżeli chcesz dodatkowo wesprzeć ośrodek, możesz przywieźć rzeczy, które potrzebne są w codziennej pracy Ostoi.

Podsumowanie edycji 2022!

W ubiegłorocznej akcji Wypożycz Choinkę, której partnerem byli YIT Polska oraz Engine Sp. z o.o., na konto Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja powędrowało blisko 27 tysięcy złotych. Kwota została przeznaczona na szpitalik dla ptaków oraz bieżące potrzeby ośrodka.

Z ZUT wypożyczonych zostało 250 drzewek, które trafiły do gdańskich mieszkańców i firm. Wróciły 242 choinki i 10 dodatkowych drzewek dostarczonych przez osoby, które usłyszały o akcji i przekazały swoje choinki na kolejny rok.

Dlaczego robimy taką akcję?

Chcemy przypomnieć, że nasze codzienne wybory mają wpływa na środowisko.  Przygotowując się do świąt możesz być eco. Dzięki swoim wyborom chronisz środowisko naturalne i pomagasz zwierzętom.  Kiedy decydujesz się na wypożyczenie choinki w doniczce stajesz się również częścią Gospodarki Obiegu Zamkniętego.  Kiedy po świętach oddasz nam drzewko, my zaopiekujemy się nim czule w naszej szkółce, tak by było gotowe na przyszły rok.

Jeżeli zdarzy się tak, ze drzewko z różnych powodów straci swój piękny wygląd nie przejmuj się. Przywieź je do nas. Jeżeli uznamy, że nie nadaje się do szkółki, trafi do naszej kompostowni i powstanie z niego Czarne Złoto Ogrodników. W ten sposób świąteczna choinka trafi do obiegu zamkniętego.

Ważne!
Jeżeli masz w domu inne drzewka w doniczce, których po świętach będziesz chciał się pozbyć również przywieź je do nas. Zajmiemy się nim w ciągu roku, tak by na kolejne święta trafiło do wypożyczalni!

Zobacz listę najpotrzebniejszych rzeczy dla Ostoi

Dziękujemy, że pomagasz i myślisz o środowisku!
Jesteś Superbohaterem!

*akcja skierowana do wszystkich pragnących pomóc dzikim zwierzętom oraz wdrażać dobre praktyki do swoich domów czy firm.